Külotlu Çorap

Külotlu Çorap Seçimi

Külotlu çorap ekseriyetle kadınların, hem rahatlık amacıyla hem de görsel açıdan tercih ettikleri bir giysidir. Bir diğer tercih edilme sebeb ise bilindiği üzere zayıf veya şişman bütün kadınlar basen ve göbek şişliğinden yakınmaktadır. Bu noktada külotlu çorap, daha sıkı bel, karın ve bacak görüntüsü verdiğinden dolayı ön plandadır.

Külotlu Çorap Giyerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Külotlu çorapların en temel problemi, çorabın giyinme sırasında ve olmadık zamanlarda kaçması ve negatif bir görüntü oluşturmasıdır. Bu sebeple aşağıda listeleyeceğimiz küçük püf noktalarıyla çorabınızın kaçmasına engel olabilirsiniz…

  • Öncelikle Külotlu Çorap giyerken, ellerinizde bulunan yüzük, sallanan bol bileklik gibi aksesuarları çıkarın. Çünkü bu tip aksesuarlar çorabı bacaklarınıza çekerken takılması durumunda çorabın kaçmasına sebebiyet verecektir.
  • Çoraplarınızı ayağınıza geçirirken ve yukarıya doğru çekme sırasında kuvvet almak için asla tırnaklarınız çorap ile temas ettirmeyin. Tırnağın çoraba takılması da çorapların kaçmasına neden olan önemli bir unsurdur.
  • Külotlu çorabı öncelikle çorabın burun kısmını ayağınıza geçirin ve dizinize kadar nazikçe çekin ve bunu her iki bacağınız içinde uygulayın.
  • PentiÇorap’larda olduğu gibi, tercih ettiğiniz çorapların burun ve topuk kısımlarının takviyeli olması çorapların kaçma riskini azaltan bir faktördür.

Mikro Külotlu Çorap Nedir?

Mikro ve multifilament yapıya sahip çoraplar, çok ince iplikler ile üretilmiş çoraplardır. Bir ipliğin filament sayısının sıklığı, çorabın ipeksi dokusunu ve yumuşaklığını arttıran bir özelliktir. Mikro sıklığa sahip külotlu çoraplar narin ince olarak düşünülse de bilinen aksine, kaçmaya karşı dayanıklıdırlar.

Külotlu Çorap Bakımı

Külotlu çoraplar ince dokusu ve uzun süreli kullanımlar sebebiyle narip bir yapıya sahip ve deforme olmaya müsaittir. Bollanmış bir külotlu çorap, sizi ergonomi ve estetik açısından rahatsız edeceğinden özenle muhafaza edilmelidir.

  • Külotlu çoraplarınızı makinede yıkamak yerine el ile ılık suda yıkamak, gün içerisinde esneme potansiyeline sahip çoraplarınızın ilk formuna kavuşmasını sağlayacaktır.
  • Makinede yıkamayı yine de tercih edenler için, beyazlatıcı içermeyen deterjanlar ile yıkama torbasının içerisine konularak, düşük devirde yıkanması tavsiye edilmektedir.
  • Yıkadığınız çorapları direkt olarak asmak yerine, öncelikle bir havlu ile kuruladıktan sonra, düz bir zemine sererek kurutun.
  • Direkt güneşte veya kalorifer üzerinde kurutmak, çoraplarınızın deforme olmasına sebebiyet vermektedir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın